یکی از سؤالاتی که در میان بعضی از مردم مطرح است لزوم کمک مردم به مجالس و محافل عزاداری امام حسین علیه السلام است در حالی که مردم دچار مشکلات اقتصادی و معیشتی هستند.

به گزارش ناصرون، در شبکه‌های اجتماعی این سوال و این شبهه مطرح است که با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی که در میان مردم وجود دارد چه ضرورتی دارد که مردم، بخشی از اموال خود و آن چه را که دارند در مجالس عزاداری امام حسین علیه السلام هزینه کنند؟

و آیا بهتر نیست به جای هزینه کردن این مخارج برای مجالس عزاداری امام حسین علیه السلام، آن را به خانواده های نیازمند و مستمندی که محتاج هستند پرداخت کنیم؟
حجت الاسلام سعید غلامی کارشناس مسائل دینی در پاسخ به این سؤال می گوید: کمک کردن به مجالس عزاداری امام حسین علیه السلام و مشارکت در برگزاری برنامه ها و مجالس عزای آن حضرت، خود یکی از مهم ترین عوامل کمک به نیازمندان و فقرایی است که در سطح جامعه وجود دارند.

وی افزود: همچنین حضور مردم و شرکت باشکوه عزادران در مراسمات باعث می شود تا دیگران برای کمک به نیازمندان و کسانی که گرفتاری‌های مختلف مالی دارند و نیاز به همکاری دیگر قشرهای مردم دارند تشویق و راهنمایی شوند و بازخورد بسیاری ازهمین مجالس عزای حضرت سیدالشهدا.ع. هدایت شرکت کنندگان به سوی یاری رساندن به نیازمندان جامعه است.

انتهای پیام/