نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در آیین تجلیل از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار گفته است: خبرنگاران لازم است با توجه به کارکرد آگاهی بخشی­شان مردم را نسبت به وظایف و اختیارات نمایندگان مجلس آگاه کنند همان طور که امروز کسی برای مشکلات اجرایی به قوه قضاییه رجوع نمی ­کند باید رسانه ­ها وظایف نمایندگی را تشریح کنند تا مجلس به وظیفه اصلی اش یعنی قانون گذاری و نظارت بپردازد.

به گزارش ناصرون، حال باید گفت یقیناً یکی از وظایف خطیر خبرنگاران و اصحاب رسانه آگاهی بخشی و بصیرت دهی به افکار عمومی است که می بایست بر اساس اصول قانون اساسی و اسلامی این ها را در جامعه ترویج و تحکیم بخشند.

اما سوال ما از نماینده محترم دشتستان در مجلس شورای اسلامی این است که آیا پیگیری و فشار به مسئولین دولتی جهت دخل و تصرف در انتصابات آن هم انتصابات فامیلی جزء وظایف نمایندگان مجلس می باشد که آن را برای مردم  تبیین و تشریح نمایند یا خیر؟

وی در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرده است: نماینده وظیفه دارد از حقوق مردم دفاع کند. باید از ایشان پرسید که آیا یکی از حقوق عامه داشتن شغل برای امرار معاش نیست؟ آیا فقط این سفارش ها، پیگیری ها و  احقاق حق ها داشتن شغل برای بستگان و نزدیکان است؟

نکته سوم این است که ایشان بیان داشته ­اند: سفارش برای اشتغال پسرم را انکار نمی کنم. باید گفت که ایشان درباره پیگیری برای دیگر انتصابات فامیلی در شبانکاره و بوشکان چه نظری دارند؟ این که دیگر انکارناپذیر است.

عجیب است نماینده ای که این همه دغدغه اشتغال زایی فرزندان و بستگان دارد حتی یک نطق هم در خصوص وضعیت اشتغال و بیکاری انبوه جوانان خلاق، صاحب فن و دارای مدارج علمی دشتستان بزرگ نداشته است.

در پایان امید است نماینده محترم دشتستان در این چند ماه مانده به پایان کار نمایندگی اش برای تبلیغات انتخاباتی هم که شده نطق و بیانی در باب اشتغال و آمار بیکاری جوانان دشتستانی داشته باشند.

محمد محمدی

انتهای پیام/