جانشین کانون بسیج حقوقدانان شهرستان دشتستان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی ناصرون از اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان به همت این کانون در سطح این شهرستان خبر داد.
به گزارش ناصرون، رضا مزارعی نژاد گفت: طرح هر مسجد یک حقوقدانان با هدف آگاه سازی و افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به مسائل حقوقی، قضایی و شهروندی در راستای برنامه های کاربردی پیشگیری از وقوع جرائم و کاهش وسیع پرونده های حقوقی در مراجع قضایی، اجرا می شود که در حال حاضر برای برگزاری این طرح با تعدادی از مساجد شهر برازجان هماهنگی هایی صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: این طرح در راستای آگاه سازی بیش از پیش مردم نسبت به وظایف و حقوق شهروندی اجرا می شود که عملی سازی این مسئله مهم با حضور فعال و مستمر حقوقدانان در مساجد به عنوان یک پایگاه دینی و معنوی بیش از پیش محقق می شود.
جانشین بسیج حقوقدانان دشتستان افزود: ما تلاش می کنیم با حضور وکلا و قضات در مساجد مردم را بیش تر و بهتر با قوانین و مقررات، حقوق و تکالیفشان آشنا کنیم.
مزارعی نژاد با اشاره به اهمیت حضور مستمر و فعال حقوقدانان در بین مردم در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و وقوع جرم یادآور شد: تمامی مشاوره های حقوقی که در قالب طرح هر مسجد یک حقوقدان انجام می شود به صورت رایگان انجام می شود.
انتهای پیام/