رئیس شورای اسلامی شهر برازجان با صدور پیامی فرارسیدن سال روز برپایی اولین نماز جمعه در کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را به امام جمعه این شهر تبریک گفت.
به گزارش ناصرون، متن این پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
نماز جمعه به عنوان مهم ترین پایگاه مذهبی و سیاسی، ثمره انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) بنیان گذار کبیر انقلاب می باشد که نقش بسزایی در ترویج فرهنگ دینی و اسلامی در سطح جامعه دارد.
همچنین ائمه محترم جمعه نیز نقش چشمگیری در رفع مشکلات مردم، ترویج فرهنگ اخلاق مداری در جامعه، تحکیم وحدت بین اقشار مختلف مردم و مسئولان و حمایت و همراهی در امور اجرایی دارند و مسئولان را در امر خطیر خدمت رسانی به مردم یاری می دهند.
نماز جمعه قبل از هر چیز یک عبادت بزرگ دسته جمعی است و اثر عمومی عبادات را که تلطیف روح و جان و شستن دل از آلودگی های گناه و زدودن زنگار معصیت از قلب را در بر دارد به خصوص این که مقدمتاً دو خطبه دارد که مشتمل بر انواع مواعظ و ‌اندرزها و امر به تقوا و پرهیزگاری است.
و مهم تر آن که از نظر اجتماعی و سیاسی یک کنگره‌ عظیم هفتگی است که بعد از کنگره‌ سالانه حج، بزرگ ترین کنگره‌ اسلامی می‌باشد و به همین دلیل در روایتی از پیغمبر اکرم صلّی‌ الله ‌علیه ‌و آله ‌و سلم داریم که نماز جمعه حج کسانی است که قادر به شرکت در مراسم حج نیستند.
برکات نماز جمعه آگاهی بخشیدن به مردم در زمینه‌ معارف اسلام و رویدادهای مهم اجتماعی و سیاسی، ایجاد همبستگی و انسجام هر چه بیش تر در میان صفوف مسلمین به گونه‌ای که دشمنان را به وحشت افکند و پشت آن ها را بلرزاند، تجدید روحیه دینی و نشاط معنوی برای توده‌ مردم مسلمان و جلب همکاری برای حل مشکلات عمومی است به همین دلیل همیشه دشمنان اسلام از یک نماز جمعه جامع الشرایط که دستورهای اسلامی دقیقاً در آن رعایت شود بیم داشته‌اند و نیز به همین دلیل نماز جمعه همیشه به عنوان یک اهرم نیرومند سیاسی در دست حکومت ها بوده است.
اینجانب فرا رسیدن پنجم مرداد چهلمین سال روز برپایی نماز عبادی و سیاسی جمعه در کشور بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را به حجت الاسلام حسن مصلح امام جمعه محترم شهر برازجان تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند منان سلامتی و دوام توفیقات روزافزون این عزیز را مسئلت می نمایم.
مهدی نیکنام
رییس شورای اسلامی شهر برازجان