معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: در این هیاهوی بیکاری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی یکی از نیازهای اصلی امروز است که باید با تلاش همه مسؤولان توسعه یابد.

به گزارش ناصرون، سعید زرین‌فر صبح امروز در جمع خبرنگاران با تبریک به مناسبت هفته مهارت با تأکید بر این که همه جوانان باید به سمت مهارت‌آموزی سوق داده شوند، اظهار داشت: در این هیاهوی بیکاری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی یکی از نیازهای اصلی امروز است که باید با تلاش همه مسؤولان توسعه یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر بابیان اینکه نقش مهارت‌آموزی در کنار آموزش‌های تئوری دانشگاه‌ها به‌نوعی هدایت‌کننده به‌طرف چرخه تولید است، افزود: مهارت زایی نقش مهمی در رونق اشتغال و کارآفرینی در توسعه پایدار دارد و امروز بخش عظیمی از فارغ‌التحصیلان به دلیل عدم مهارت بیکار هستند و باید تحصیلات دانشگاهی و مهارت‌آموزی در کنار هم به دانشجویان ارائه شود.

زرین فر با اشاره به اینکه مهارت‌آموزی باید از سنین پایین در سطح جامعه ارائه شود،اظهار کرد: فراگیری مهارت در سنین پایین شاکله اشتغال و آینده فرد را رقم میزند و باید بر این موضوع در آموزش‌وپرورش نگاه ویژه‌ای در راستای طرح ایران مهارت شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با تأکید بر اینکه فرهنگ مهارت‌آموزی باید در همه جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: ازآنجاکه علم و عمل توأمان، عامل پیشرفت همه‌جانبه و پایدار کشور است، باید الگوی تفکیکی حاکم بر نظام فعلی علم و فناوری به‌سرعت در جهت الگویی تلفیقی تحول یابد تا فرهنگ مهارت‌آموزی به جایگاه اصلی خود در جامعه دست یابد.

وی با تأکید بر اینکه باید طرح پژوهشی در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بر اساس نیاز استان اجرایی شود،گفت: با نیازسنجی ظرفیت‌های استان و ارائه آموزش‌های مهارتی زمینه ترغیب جوانان به سمت مهارت‌آموزی بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس