وجود مسیرهای اصلی و فرعی و گذرهای استاندارد از جمله مواردی است که در کنار برخی مولفه‌های دیگر مانند مراکز تفریحی و رفاهی، مدیریت کارآمد، نیروی انسانی متخصص، مراکز خدماتی و اداری روزآمد جزء زیرساخت های اساسی توسعه‌ی شهری به شمار می‌آید که باعث می شود محیط یک شهر به محیط مطلوبی برای زندگی کردن تبدیل شود.

به گزارش ناصرون، شهر برازجان نیز که از نظر وسعت، جمعیت، موقعیت جغرافیایی و بسیاری پارامترهای دیگر در زمره‌ مهم ترین شهرهای استان به شمار می‌رود از این قاعده مستثنی نیست.

به همین منظور شهرداری برازجان در دو سال اخیر تلاش خود را بر مبنای توسعه‌ زیرساخت هایی از این دست استوار نموده و در کنار تلاشی که در جهت توسعه‌ خدمات اداری به کار بسته است تلاش می‌کند در حوزه‌هایی مانند بهسازی و توسعه‌ فضاهای تفریحی و حوزه‌ عمران شهری نیز خدمات شایسته‌ای را به شهر و شهروندان برازجانی ارائه نماید.

تلاش موفقی که برای تملک املاک و اراضی در مسیر ادامه‌ بلوار شریعتی صورت گرفت در کنار بهسازی و آسفالت خیابان ها، گذرها و کوچه‌های سطح شهر -که ذکر نام همه‌ آن ها از حوصله‌ این گزارش خارج است- را می‌توان در همین راستا دانست.

شهرداری برازجان در ادامه‌ تلاش های خود در حوزه‌ عمرانی، دو طرح جدید را آغاز کرده است که می‌تواند نقش موثری در توسعه‌ زیرساختی مناطق کم‌برخوردار این شهر ایفا کند.

احداث گذر ۲۰ متری خیابان شهید دستغیب (خیابان بهداشت محله حسین‌آباد برازجان) به خیابان هفت تیر (محله علی‌ آباد) یکی از این پروژه‌هاست.

محمد حسن محمدی شهردار برازجان در خصوص این طرح گفت: این گذر به طول ۴۰۰ متر و عرض ۲۰ متر است که انتهای خیابان شهید دستغیب را به خیابان ۷ تیر متصل می کند.

انتهای پیام/