گردهمایی بچه­ های مسجد استان بوشهر با حضور جمعی از مسئولین، ائمه جماعات، مدیر و اعضای کانون ­های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر در کانون فرهنگی هنری الغدیر جایگاه نماز جمعه برازجان برگزار شد.

به گزارش ناصرون، رئیس ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون ­های فرهنگی هنری کشور در این گردهمایی گفت: استان بوشهر را با نام دلیران تنگستان و دشتستان می ­شناسند و اگر امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی از مقاومت صحبت می ­کند شما مردان و زنانی در این سرزمین داشته ­اید که در گذشته در مقابل دشمنان مقاومت کرده و امروز نیز فرزندان آن ­ها حاضر بوده و مشغول مقاومت و دفاع از این آب و خاک هستند.

حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی اظهار کرد: توقیف کشتی انگلیسی ­ها به صورت قانونی و محدود کردن آن در یک نقطه، قدرت خیلی بالایی می ­خواهد که امروز کشور ما به برکت انقلاب اسلامی از آن برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت فعالیت­ های کانون­ های فرهنگی هنری مساجد تصریح کرد: فضای مسجد فضای اعتلا و ارتقا است و بزرگ ترین نشان افتخار همه ما این است که در مسجد به انجام کارهای فرهنگی هنری می­ پردازیم تا بتوانیم نوجوانان و جوانان را به مسجد جذب و فعالیت ­های شاد بر اساس مسجد انجام دهیم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: کانون ­های فرهنگی هنری مساجد در ۶ محور قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی، شبکه ­سازی فضای مجازی، کتاب و کتابخوانی، هنر متعالی و فعالیت ­های اجتماعی فعالیت می ­کنند که ۷۱ زیر فعالیت در این عرصه ­ها برنامه ­ریزی و در سامانه فرهنگ و هنر مساجد ایران (فهما) به ثبت رسیده است که لازم است کانون های فرهنگی هنری مساجد از این ظرفیت به خوبی استفاده کرده و فعالیت ­های خود را در این سامانه ثبت کنند.

امام جمعه برازجان نیز در این گردهمایی به ارائه گزارشی درباره عملکرد فرهنگی مسجد جامع اهل بیت علیهم السلام برازجان پرداخت و گفت: این مسجد از لحاظ ساختاری ظرفیت ­های خوبی برای انجام کارهای فرهنگی هنری دارد که بر همین اساس فعالیت ­های فرهنگی هنری مانند کلاس ­های آموزش قرآن کریم، مداحی و حتی کلاس ­های آموزش مهارت ­های فنی در آن انجام می ­شود.

حجت الاسلام حسن مصلح اظهار کرد: کانون فرهنگی هنری الغدیر مسجد جامع اهل بیت علیهم السلام در کنار پایگاه ­های مقاومت بسیج برادران و خواهران در فضایی صمیمی و بدون هیچ گونه اختلافی به انجام فعالیت ­های فرهنگی هنری می­ پردازد که خوشبختانه این برنامه ­ها مورد استقبال زیادی از طرف نوجوانان و جوانان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: ما اعتقاد داریم که تربیت دینی فقط در سایه پیوند جوانان با مسجد صورت می ­گیرد چرا که در مسجد است که نوجوان و جوان با عالم دینی، قرآن و سایر مسائل دینی آشنا می ­شوند که این مسئله گام مهمی در تحقق بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره گام دوم انقلاب اسلامی است.

۴۰۰ کانون فرهنگی هنری در استان بوشهر فعالیت می ­کنند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر هم در این گردهمایی گفت: ۴۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد در استان بوشهر فعالیت می ­کنند که این کانون ­ها با داشتن ۳۲ هزار عضو دارای ظرفیت ­های مهمی برای انجام فعالیت­ های فرهنگی و هنری هستند.

خانم دکتر کرم پور اظهار کرد: کانون ­های فرهنگی هنری مساجد در حال تلاش برای دستیابی به جایگاه و کارکرد واقعی خود در مساجد هستند که دشتستان با دارا بودن ۲۰۰ کانون نیمی از کانون ­های فرهنگی هنری استان بوشهر را به خود اختصاص داده است و این مسئله نشان می­ دهد شهرستان دشتستان در این زمینه قابلیت ­های فراوانی دارد.

علیرضا پولاد مسئول ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون­ های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر نیز در این گردهمایی به بیان توضیحاتی درباره نحوه انجام فعالیت ­های کانون­ های فرهنگی هنری مساجد و اختصاص اعتبارات مالی پرداخت.

در پایان این گردهمایی از زحمات حجت الاسلام حسن مصلح امام جمعه برازجان و علی فروغی مدیر کانون فرهنگی هنری الغدیر این مسجد تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/