نامه ‏۱۹ تیر محسن حاجی میرزایی دبیر هیأت دولت به نوبخت که از دستور رئیس جمهور مبنی بر عدم تخصیص بودجه رسانه ملی حکایت داشت واکنش ­های زیادی را در میان مسئولین، فعالان رسانه و کارشناسان به همراه داشته است.

به گزارش ناصرون، سعید زرنگار از فعالان فرهنگی شهرستان دشتستان در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی ناصرون گفت: صفر کردن بودجه رسانه ملی توسط دولت نوعی انتقام­ جویی از صدا و سیماست که به دلیل پخش سریال گاندو اتفاق افتاده است.

وی اظهار کرد: دولت آقای روحانی که به شدت ادعای انتقادپذیری دارد با این دستور ناعادلانه و شاید بهتر بگویم ظالمانه دست رد بر این ادعای خود زده است.

این فعال فرهنگی صفر کردن بودجه صدا و سیما را تحریم یک نهاد حاکمیتی جمهوری اسلامی به خاطر پخش یک سریال ضدّ جاسوسی با محتواهای شفاف و روشن عنوان و تصریح کرد: این اقدام دولت به دنبال پخش سریال ضدّ جاسوسی گاندو انجام گرفت که اسناد آن کاملاً روشن است و کشمکش­ ها و اعتراضات شدید دولت مردان با دست اندرکاران این سریال خود دلیل روشنی بر مغرضانه بودن این تصمیم دولت است.

زرنگار افزود: از طرف دیگر شاید دولت با انجام این اقدام به نوعی می ­خواهد از ساخت سری دوم سریال گاندو جلوگیری کند.

وی اذعان کرد: این دستور دولت هیچ تفاوتی با اقدام ترامپ علیه صدا و سیما ندارد چرا که هر دو تصمیم در تضعیف رسانه ملی نقشی اساسی دارند و این دستور بسیار شبیه دستور ترامپ هست که الان توسط دولت در داخل کشور صادر شده است.

سعید زرنگار تأکید کرد: سریال گاندو به نوعی بیانگر ضعف و ناکارآمدی برخی سیاست ­های دولت یازدهم بوده و در واقع انتقادی صریح بر دولت آقای روحانی و عملکرد آقای ظریف بود که این انتقادات بر دولت بسیار گران آمد و موجب صدور چنین دستوری درباره‌ صدا و سیما شد.

انتهای پیام/