امام جمعه برازجان در خطبه­ های نماز جمعه این هفته گفت: توقیف شناور خارجی حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق در جنوب جزیره لارک در خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه، پاسخی قاطع به دزدی دریایی انگلیسی­ های خبیث بود.

به گزارش ناصرون، حجت الاسلام حسن مصلح ضمن گرامیداشت چهلمین سال روز تأسیس نهاد نماز جمعه به فرمان امام خمینی (ره) اظهار کرد: اهمیت نماز جمعه به اندازه ­ای است که یک سوره در قرآن کریم به این نام، نامگذاری شده است.

وی افزود: در طول تاریخ متأسفانه به دلیل نبودن امامان و پیشوایان عادل و حکومت عدل، این سنت الهی به فراموشی سپرده شده بود و متأسفانه به جز در دوران پیامبر اکرم (ص)، حضرت علی علیه السلام و در یک مدتی در حکومت صفویه توسط عالمان دین زمینه و فرصت اقامه این نماز فراهم نشده است.

خطیب جمعه برازجان تصریح کرد: خوشبختانه به برکت پیروزی انقلاب اسلامی این واجب فراموش شده احیا شده است و می­ توان گفت برپایی نماز جمعه در کشور از برکات انقلاب اسلامی بوده و باعث شکوه و عظمت اسلام است.

حجت الاسلام مصلح ابراز کرد: ائمه اطهار علیهم السلام به قدری به نماز جمعه اهمیت می ­دادند که در دوران حکومت خلفای غاصب نیز در نماز جمعه شرکت می ­کردند و پیروان خود را نیز توصیه به شرکت در نماز جمعه می­ کردند.

وی در ادامه با اشاره به توقیف شناور خارجی در خلیج فارس اذعان کرد: این شناور خارجی حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق بود که با پرچم انگلیس و حمایت آن­ ها تردد می ­کرد که در جنوب جزیره لارک در خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شد که این اقدام پاسخی قاطع به دزدی دریایی انگلیسی ­های خبیث بود.

مصلح خاطرنشان کرد: این اقدام نیروی دریایی سپاه دو روز بعد از اعلام مقام معظم رهبری مبنی بر این که دزدی و راهزنی دریایی انگلیس در جبل الطارق بی پاسخ نخواهد ماند، صورت گرفت که در واقع این اولین واکنش ایران به اقدام خباثت ­آمیز انگلیس در دزدی نفتکش ایرانی است اما قطعاً آخرین واکنش نمی ­باشد.

وی افزود: امروز به تعبیر مقام معظم رهبری دوران بزن و دررو گذشته است و نه آمریکا، نه انگلیس و نه هیچ کشور دیگری جرأت آن را ندارند که به کشور ما لطمه ­ای بزنند چرا که چنانچه کوچک ­ترین اقدامی انجام دهند با پاسخ دندان ­شکن نیروهای انقلابی و مسلح ما مواجه می ­شوند.

امام جمعه برازجان در پایان ضمن گرامیداشت هفته آموزش ­های فنی و حرفه ­ای تأکید کرد: جوانان را به فراگیری مهارت­ های فنی و حرفه ­ای تشویق می­ کنم و پارس جنوبی را نیز توصیه به بکارگیری تمام جوانان استان می­ کنم.

انتهای پیام/