امام جمعه برازجان در خطبه ­های این هفته بر نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تأکید کرد و گفت: مراکز آموزشی و بخصوص مدارس و دانشگاه­ ها لازم است نسبت به مسئله حجاب دغدغه بیش­تری داشته باشند.

به گزارش ناصرون، حجت الاسلام حسن مصلح ضمن تبریک سال روز میلاد امام رضا علیه السلام به بیان جایگاه امامت از دیدگاه امام هشتم شیعیان پرداخت و اظهار کرد: امام رضا علیه السلام از فرصتی که در زمان امامت خود پیدا کرد استفاده کرد و توانست مسئله امامت را برای مردم به خوبی تبیین کند.

وی افزود: همین مسئله باعث شد که بعد از امام رضا علیه السلام ما شاهد هیچ انشعاب و فرقه­ جدیدی در میان شیعیان نباشیم و هرچه انشعاب در این زمینه است مربوط به قبل از امامت امام رضا علیه السلام است و در واقع هرکس امامت ایشان را قبول دارد دوازده امام را نیز قبول کرده است.

خطیب جمعه برازجان با اشاره به برگزاری مراسمات مختلف به مناسبت سال روز میلاد امام رضا علیه السلام، تصریح کرد: چند سال است که شهر برازجان در این روزها میزبان خادمین حرم رضوی است که امسال این مراسم یکشنبه ۲۳ تیر در جایگاه نماز جمعه برازجان برگزار می ­شود که شایسته است مردم در این مراسم شرکت کنند چرا که حضور این خادمین در شهر، مایه خیر و برکت فراوان است.

حجت الاسلام مصلح در ادامه با اشاره به سال روز حمله رضا شاه به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم در سال ۱۳۱۴، اذعان کرد: انگلیسی ­ها برای مقابله با اسلام، سیاست ­هایی را در جهان اسلام اجرا کردند که از جمله این سیاست ­ها، روی کار آوردن رضا شاه در ایران بود.

وی افزود: کشتار مردم مشهد در مسجد گوهرشاد و کشف حجاب از سیاست­ های کثیف انگلیسی ­ها بود که توسط رضا شاه در ایران پیاده شد.

مصلح خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز نیز عده ­ای در داخل کشور با حرف ­ها و یا کردار خود باعث شده­ اند دشمن در بعضی از اماکن نظام اسلامی نفوذ کرده و مشغول ترویج بی بند و باری و بی حجابی شود.

وی عدم توجه و برخورد بعضی از کارگزاران با بی حجابی را یکی از دلایل وجود بی حجابی در جامعه عنوان و تأکید کرد: بعضی کارگزاران نظام اسلامی در سخنرانی­ ها و سیاست­گذاری ها در اداره ­ها، رسانه ­ها و مراکز آموزشی توجهی به حجاب ندارند تا جایی که گاهی تبلیغات و اقدامات ضدّ حجاب نیز در این اماکن انجام می ­شود.

امام جمعه برازجان همچنین با اشاره به ۲۶ تیر سال روز سال روز تأسیس شورای نگهبان نیز گفت: از مهم ­ترین وظایف شورای نگهبان، نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی است که اعتبار مصوبات مجلس شورای اسلامی نیز به تأیید شورای نگهبان است.

حجت الاسلام حسن مصلح در پایان با اشاره به وضعیت بد جسمانی شیخ ابراهیم زکزاکی گفت: برای سلامتی این عالم بزرگوار و رهبر شیعیان نیجریه درخواست دعا شده است که ایشان همچنان در حبس هستند.

نمازگزاران برازجانی بین دو نماز جمعه و عصر امروز با سر دادن شعارهای «زکزاکی مجاهد درود ما بر شما/ روحانی مبارز سلام ما بر شما»، «زکزاکی مبارز آزاد باید گردد/ صهیونیسم جهانی نابود باید گردد»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» ضمن محکوم کردن بازداشت شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه، خواستار آزادی وی از زندان و انتقال به بیمارستان برای انجام معالجه شدند.

انتهای پیام/