رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی برازجان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی ناصرون به مناسبت هفته عفاف و حجاب گفت: شاخص­ ترین، زیباترین و تکمیل­ ترین نوع حجاب، چادر است.

به گزارش ناصرون، سیده خدیجه حسینی استفاده از چادر به عنوان حجاب برتر را برای خانم­ ها ضروری عنوان و اظهار کرد: با توجه به فرهنگ اسلامی و ایرانی و با نگاه به گذشته این سرزمین با افتخار مشاهده می­ کنیم که شاخص­ ترین نوع حجاب و تکمیل­ ترین نوع آن چادر است.

وی افزود: خداوند در سوره مبارکه احزاب به مقار اشاره می­ کند که مقار در واقع همان مقنعه است و در جایی دیگر از همین سوره نیز از جلباب زنان امت سخن گفته است که جلباب پوششی بلندتر از مقنعه است در نتیجه حجاب جزء احکام و واجبات دینی یگ زن متدین و مسلمان است و چادر نیز زیبنده­ ترین پوشش حجاب برای آن­ ها محسوب می­ شود.

این مقام مسئول یادآور شد: آیات شریفه ۳۱ و ۳۲ سوره مبارکه احزاب، ۵ سوره مبارکه مؤمنون و ۳۲ و ۳۳ سوره مبارکه نور، مسئله حجاب را هم فردی و هم اجتماعی بیان می­ کند امّا شاخصه مهم حجاب، حجاب اجتماعی در کنار حجاب فردی است تا جایی که اگر غیر از این بود سوره مبارکه نور را سوره حجاب و عفاف نمی­ نامیدند.

عضو شورای اسلامی برازجان حجاب را از دیدگاه قرآن کریم به چهار بخش تقسیم و تصریح کرد: قرآن کریم حجاب را در چهار بخش حجاب در گفتار، حجاب در رفتار، حجاب در پوشش و حجاب در کردار خلاصه می­ کند که وقتی این چهار جزء در کنار هم قرار گرفته و مکمل یکدیگر شدند نوع نگاه انسان به خود و ماهیت وجودی خود بیش­تر شده و آرامش حقیقی را در ماهیت حجاب درک می­ کند.

انتهای پیام/