نمایشگاه جشنواره ادبی و هنری حماسه مقاومت مجنون با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان توسط پدر شهید سردار احمد اسدی در نگارخانه پژوهشسرای متقین برازجان افتتاح شد.

به گزارش ناصرون، دبیر ستاد بزرگداشت حماسه مقاومت مجنون در حاشیه این نمایشگاه در مصاحبه با خبرنگار ناصرون گفت: در راستای برگزاری کنگره سرداران و ۶۷۰ شهید شهرستان دشتستان و پاسداشت حماسه مقاومت مجنون فراخوان جشنواره ادبی و هنری حماسه مقامت مجنون برای اولین بار در دو قالب ادبی و هنری منتشر شد که خوشبختانه علاقه­مندان زیادی توانستند در این جشنواره شرکت کنند.

عباس دهقان کمارجی افزود: این جشنواره در بخش ادبی در رشته­های خاطره، داستان، دل­نوشته و شعر و در بخش هنری در رشته­های حجم، خوشنویسی، عکاسی و نقاشی برگزار شد که ۱۷۰ اثر در بخش ادبی و ۱۰۰ اثر نیز در بخش هنری به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

وی تصریح کرد: آثار هنری رسیده به این جشنواره در نمایشگاهی در نگارخانه پژوهش­سرای متقین برازجان در معرض دید عموم قرار گرفته است که این نمایشگاه تا عصر پنج شنبه ۱۳ تیر، صبح­ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.

دهقان کمارجی خاطرنشان کرد: آثار ادبی رسیده به این جشنواره نیز در قالب یک مجموعه چاپ و در دسترس عموم علاقمندان قرار می­گیرد.

وی اذعان کرد: مراسم اختتامیه این جشنواره صبح پنج شنبه ۱۳ تیر ماه رأس ساعت ۹ صبح هم زمان با سال روز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) در کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار می­شود که در این مراسم در هر رشته از هر بخش از ۳ اثر برگزیده تقدیر می­شود.

دبیر ستاد بزرگداشت حماسه مقاومت مجنون در پایان ضمن تقدیر از هیئت داوران اولین جشنواره ادبی و هنری حماسه مقاومت مجنون گفت: حسین دارند و دکتر خداداد رضایی داوری بخش ادبی و احمد جهاندیده و عبدالرحیم شاه حسینی داوری رشته خوشنویسی، عبدالصاحب اقدسی و حسین حیدری داوری رشته عکاسی و علی بحرینی، علیرضا رهسپار و محمد رضا نصیحت کن نیز داوری رشته نقاشی بخش هنری این جشنواره را برعهده دارند.

انتهای خبر/