به گزارش ناصرون، علیرضا زاکانی در مناظره با مصطفی تاج زاده با اشاره به دو مناظره قبلی اظهار داشت: مناظره امروز در خصوص اتفاقات سال ۸۸ و موضوعات اقتصادی سیاسی سال گذشته است.

وی افزود: شرایط امروز ما شرایط ۴۰ سال گذشته نیست اما آمریکا امروز امید خود را به برخی از جریان های داخلی بسته و با در نظر گرفتن مسیر مد نظر آمریکا آرمان های انقلاب نابود می شود.

نماینده سابق مجلس گفت: علت مناظره با تاج زاده هم نمایندگی آقای تاج زاده از این جریان‌سیاسی در کشور است که آمریکا امیدش را به آنها عملکرد آنها گره زده است.

زاکانی ادامه داد: در اتفاقات سال ۷۸ نقش تاج زاده بسیار مهم است و در همه سال ها کارشناسان مختلف دنیا انقلاب های رنگی در ایران را مطرح کرده و حتی رنگ فتنه ۸۸ را هم مشخص کرده بودند که این اتفاقات و فتنه سال ۸۸ یک فتنه آمریکایی بود که همه امید آمریکا این بود که این فتنه پر کنده انقلاب اسلامی را ببندد.

این فعال سیاسی افزود: سوالی که ما از آقای تاج زاده و دوستانشان داریم این است که چرا هرگاه آمریکا برای پیش برد اهدافش در ایران به مشکل میخورد جریان همراه آقای تاج زاده نقش آفرینی کرده و راه را برای اهداف آنها در کشور هموار می کند.

نماینده سابق مجلس با اشاره به الگوی اقتصاد آزاد گفت: در بودجه سال ۷۱ پول کلانی برای خرید لوازم‌ ضد شورش اختصاص داده شده بود که سیاست های تعدیل اتفاق افتاده و آقای تاج زاده موسوی و هاشمی و جریان متبوعشان مطمئن بودند که اعتراضات مردمی رخ داده و آنها باید سرکوب بشوند.

وی افزود: جریانی در کشور از ابتدای انقلاب تا امروز در مسیر اجرای قانون اساسی اختلال ایجاد می کند و همیشه هم معترض است، اردیبهشت سال ۸۰ اعلام شد که باید با مفاسد برخورد شود اما در دولت آقای خاتمی ما شاهد بودیم فساد گسترده توسط آقای عارف به یک فساد اداری تعبیر شد و اینقدر با آن به سادگی برخورد شد که رسیدگی به فساد به حاشیه رفت.

زاکانی ادامه داد: در مجلس ششم هم جریان همسوی آقای تاج زاده در تلاش بودند تا خواسته های آمریکا را در مجلس به صورت قانون تصویب کنند و در ادامه در اعتراض مردم گفتند ما با شعار اقتصادی نیامده ایم بلکه شعار ما آزادی بود.

وی مطرح کرد: در ادامه این مجلس تحصن کرده و شرایط سختی را برای کشور به وجود آورد در ادامه شکاف بین مردم و حاکمیت که در فتنه سبز آقای تاج زاده محور این جریان بوده و صدمات زیادی به ب کشور زده  حتی در پاسخ به نامه کلینتون ایران را مستحق تحریم می دانستند.

زاکانی گفت: در موضوع جنگ های نیابتی در منطقه هم جریان هم فکر آقای تاج زاده در کشور اقدام به نامه نگاری به بشار اسد کرده و آن را تحت فشار قرار داده تا تن به تروریست ها داده و آنها را به رسمیت بشناسند.

مصطفی تاج زاده ضمن تشکر از مناظره های صورت گرفته اظهار داشت: من درباره انتخابات ۸۸ شروع می کنم، ۲۰ سال از ۱۸ تیر گذشته که طبق گزارش شورای امنیت همه به اتفاق گفتند که نیروی انتظامی اشتباه کرده است و نیروهای لباس شخصی در آن فضا جنایت کردند که البته آقای زاکانی بگوید آیا این اقدامات درست بوده یا نه.

وی افزود: حدود ۲۰ سال است که نهادهای امنیتی گزارش هایی تهیه کرده و هیچ کدام نتوانستند ثابت کنند این تظاهرات دانشجویی با دستور و از قبل هماهنگ شده بوده است، این گزارش ها برای این منتشر نشده که جا برای انجام و ادامه این خشونت ها علیه دانشجویان باز شود.

تاج زاده ادامه داد: مسبب اصلی اعدام های زنجیره ای تیم سعید امامی بود که باید مشخص شود چه کسانی به سعید امامی می گویند شهید امامی و البته تعداد قتل های زنجیره ای بسیار بیشتر بود.

نماینده سابق مجلس گفت: در مورد جنگ سردار مشفق هم عین این سخنان زاکانی را مطرح می کند که جام‌زهر را هاشمی به امام دادند اما این سوال باید جواب داده شود که قطعنامه ۵۹۸ برای کشور مفید بوده یا خیر و نظر رهبری درباره آن چه بوده است؟

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: ضمن بررسی اسناد مختلف برای سال ۸۸ پرسید چرا به شکایات ما از آقای جنتی هیچ وقت رسیدگی نشد و چرا تن به حکمیت داده نشده و این افراد را هم رهبری قبول داشتند و هم طرفین، وقتی ما از سردار مشفق به عنوان کودتای انتخابات شکایت کردیم یک نفر از قوع قضائیه به شکایات انها رسیدگی نکرد.

تاجزاده افزود: آقای موسوی تنها یک خواسته داشته و آن هم اینکه مشروح سخنان او با رهبری منتشر شود و همچنین احمدی نژاد هم دیداری داشته اند که آن هم باید منتشر شود.

وی گفت: برخی از ابتدا ستاد موسوی را رقیب و ستاد دشمن معرفی کردند و رسما و علنا تلاش رقیب برای پیروزی موسوی را تلاشی دشمنانه معرفی می کنند.

زاکانی در ادامه گفت: بنده ۵ نوع سند ارائه دادم که گزارش هایی که آقای تاج زاده و دوستانشان از شورای عالی امنیت نوشتن کاملا غلط است چرا حرف غلط گذشته را تکرار می کنید.

وی ادامه داد: مدعیان می گفتند ما را از طبقه چهارم پرت کرده اند در حالی که ساختمان فقط سه طبقه داشت! لباس شخصی ها بخشی نیروی انتظامی و عناصر اطلاعاتی و برخی از دوستان آقای تاج زاده بودند که در حادثه کوی دانشگاه حضور داشتند.

نماینده سابق مجلس افزود: فرمانده ای که در کوی به اشتباه وارد شد در دادگاه محکوم شد و این ادعاها که کسی توبیخ نشد اشتباه است در آن زمان وزارت اطلاعات دست شما بود و شما باید پاسخگو باشید وقتی وزارت اطلاعات دست شما بوده بعد از ۲۰ سال باید شما اطلاع رسانی کنید.

زاکانی مطرح کرد: ما آقای سعید امامی را محکوم می کنیم اما شما باید جواب بدهید که از آقای موسوی دفاع می کنید، همه این سیستم دست شما بوده و هم قطاران شما باید پاسخ بدهند که چرا سعید امامی این اقدامات را انجام داده است. پایان جنگ ۶ دلیل دارد که عمده این دلایل اقتصادی بوده ک توسط هاشمی و هم‌قطاران شما اعلام و تحمیل کردند.

وی افزود: آقای سید احمد تعریف می کند دیدم امام بعد از قبول جنگ یک بار گریه می کرد کا اگر این رزمندگان قبل از این به جنگ می رفتند و این اشتیاق را می دیرم قطعنامه را قبول نکرده و جام زهر را نمی نوشیدم، همه اظهاراتی که از آقای مشفق می گویید هیچ ستد و دلیلی ندارد و هیچ سندی دال بر درست بودن آن ندارید و مشخص نیست این سخنان از کجا به دست شما رسید. ما بارها ازشما پرسیدیم چگونه تقلب شد و چرا جنایت شد و چه کسانی از قانون تمکین نکردند و اقتصاد را ضعیف کردید و دستور تحریم دادید و در ادامه ده هد هزار میلیارد مال مردم از بین رفت.

زاکانی ادامه داد: خواهش می کنم شفاف صحبت کنید من بارها نیروی انتظامی را که به داخل دانشگاه رفتند محکوم  می کنم و هم کسانی که به اسم دانشجو به نیرو انتظامی سنگ زدند.

نماینده مردم تهران در مجالس هشتم و نهم گفت: آقای تاج زاده با حرف سیاسی مشکلات مردم حل نمی شود الان ارز از سه هزار تومان به ۱۳ هزار تومان رسیده ایم به قول خودتان چقدر به عقب برگشتیم؟

وی افزود: شرایط کشور خاص است درباره این شرایط به مردم توضیح بدهید چرا به اینجا رسیدیم و سیاست های غلط اقتصادی چرا این بلا را سر مردم آورد درباره این و همچنین رانت‌ها و مفاسد اقتصادی صحبت کنید.

تاج زاده در ادامه به تطهیر نجفی پرداخته و گفت: نجفی از پاکترین مدیران اصلاح طلب بود اما به توطئه گرفتار شد.

زاکانی در ادامه گفت: ما هم معتقدیم قوه قضائیه عرضه ندارد چرا که اگر عرضه داشت با دروغ هایی که در کسوت گفته شد یا زنجانی یا جهانگیری و یا برادر روحانی برخورد می کرد.

وی افزود: میزان ملاک ما رهبری است و دسته بندی های سیاسی پایه نادرستی دارد و از همین جهت مردم را زده کرده است امام خمینی ۶ محور کلیدی برای انقلابی گری دارد اما شما از امام‌هزینه می کنید اما در مسیر امام نیستید.

زاکانی با بیان اینکه در این کابینه فعلی افرادی مانند زنگنه، آخوندی و نوبخت هستند که سال ۸۸ اطراف موسوی بودند، گفت: اینها شعار آزادی دادند ولی بجز وزیر اطلاعات که امنیتی نیست، مابقی افراد دولت امنیتی هستند. من دوست دارم درباره انتخابات آزاد آقای تاجزاده نظرشان را بگویند که آیا منظورشان از انتخابات آزاد افراد فاسد الاخلاق و جانی مانند آقای نجفی است.

زاکانی ادامه داد: انتقاداتی به صدا و سیما دارید اما صندوق صدا و سیما را در انتخابات ۸۸ باز کنید ببینید لایه اصلی آن از هم‌قطاران شماست.

نماینده سابق مردم در مجلس گفت: درباره شهرداری و املاک بارها پیگیری کردیم و رسیدگی شد و نتیجه آن هم مشخص شد بدهکاری های شهرداری است و هرکس باشد که فساد می کند باید دو برابر بقیه مجازات شود.

زاکانی گفت: هرکس می گوید مردم نباید رای بدهند اشتباه می کند چون قانون اساسی به مردم حق رای داده است.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: آقای حجاریان معتقد است دانشجو حق فکر کردن ندارد وقتی در قدرت هستید بر علیه اسلامیت قیام می کنید وقتی در قدرت نیستید بر علیه جمهوریت قیام می کنید.

زاکانی خاطرنشان کرد: شورای نگهبان باید نظارت داشته باشد و باید با هر فاسدی برخورد کند فساد اعتقادی، فساد امنیتی، فساد سیاسی، فساد اخلاقی، فساد مالی همه از انواع فساد هستند که شورای نگهبان باید همه آنها را رد کند.

وی در ادامه مناظره با تاجزاده، اظهار داشت: شورای نگهبان باید اصلاح شود هر یک از این پنج فساد را کسی داشته باشد لایق حضور در انتخابات نیست کدام کشوری است که کسی را به مسئولیت بگذارد ک قانون آن کشور را قبول نداشته باشد در فرانسه ۵۰۰ نماینده باید یک نفر را تایید کند.

وی افزود: انتخابات آزاد نمونه ای که در نظر اصلاح طلبان است نتیجه ای جز شوراها ندارد که فساد اخلاقی از گوشه گوشه شوراها صدایش به گوش رسیده و مشخص شده نتیجه انتخابات آزاد چیست انتخابات ایران  آزادترین انتخابات در کشور است.

نماینده سابق مجلس ادامه داد: روزی که تحقیق و تفحص از قوه قضائیه به سرانجام رسید و نتایج آن را میخواستیم در صحن مجلس بخوانیم از آنجایی که به ضرر شما بود دوستان شما در صحن مجلس آبستراکسیون انجام داده تا این نتیجه تحقیق و تفحص در مجلس خوانده نشود.

زاکانی خاطرنشان کرد: رفتاری که ترامپ با بن سلمان می کند و عربستان را گاو شیرده می داند ما نمی‌خواهیم این رفتار با ایران صورت بگیرد.

وی افزود: بیش از سی سال دولت ها در دست شما بوده و نگذاشتید امورات کشور پیش برود و بیشترین فسادها در دولت های شما بوده ماجرای گرسنه توچال استات اویل و … از فساد های کلان دوران خاتمی هستند.

زاکانی گفت: میلیاردها دلار از کشور توسط چه کسانی خارج شد، صرافی ها تا چه اندازه به شما وابسته است؟ بانک های خصوصی و کلاهبرداری ها در آن از کدام تیم است، اگر عراق یا هر کشوری انتخاباتی دارد بر اساس قانون اساسی آن کشور است ایران هم قانون اساسی دارد و باید بر اساس آن انتخابات برگزار شود.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: مردم زلزله زده و سیل زده همچنان درگیر مشکلات اما شما همچنان در حال شعار سیاسی هستید مشکل ما عدم اجرای قانون اساسی است و اجرای قانون دست دولت های شما بوده است. چه کسانی حاضر نیستند از سودهای خود بگذرند و اجازه نمی دهند پالایشگاه ها راه افتاده و صادرات بنزین ایران رونق بگیرد؟

زاکانی به مذاکره بهزاد نبوی با آمریکا هم اشاره کرد و گفت: کلاه گشادی به سر ایران رفت و بسیاری از اموال ایران مصادره شد. جنس نقد کشور همان هسته ای را مفت فروختید اما دستاوردی نداشت.

نماینده سابق مجلس ادامه داد: مذاکره آن بود که ما به ازای جیسون رضاییان یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار اموال ایران آزاد شد و به ایران آمد و برخی افراد آزاد شدند یا تحریم بانک سپه برداشته شد.

وی افزود: درست است که کشور وضعیت مناسبی ندارد اما فرصت های طلایی دارد کافی است نیم درصد بهره وری بالا برود تا مشکلات تا حد زیادی برطرف شود. مذاکره کار کارشناسان است و در همان برجام هم کارشناسان گفتند که مذاکرات بد انجام می شود مذاکرات برجام تنها مذاکره ای بود که صورت جلسه ندارد.مذاکره در قدرت انجام می گیرد

نماینده سابق مردم تهران در مجلس افزود: اگر انتخابات آزاد در افغانستان و عراق مد نظر شماست در این انتخابات هم حدود ۲۰۰ نفر رد شدند چرا عاقبت عراق و افغانستان در اثر انتخابات آزاد را مثال نمی زنید. اصلاح طلبان بهتر است پای خود را از گلوی مردم بردارند.

زاکانی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه نتیجه گیری از این مناظرات چیست و یا اگر اصلاح طلبان نباشند اوضاع درست می شود اظهار داشت: اصلاح طلبان باشند اما صداقت داشته باشند و میان شعارها و وعده هایی که می دهند با عملشان همراستایی وجود داشته باشد.

طلبکاری اصلاح طلبان درست نیست و همواره دیگران را مقصر می دانند اولویت کشور قتل های زنجیره و … هم هست اولین امروز معیشت مردم است اما بن مایه این مشکلات جریانی است که این جریانات سیاسی را خلق می کند اما در موضع قاضی در اینجا حاضر شده و دیگران را مقصر اعلام می کند.

وی افزود: امروز قرار نیست جنگ نفتکش ها صورت بگیرد همانطور که برخی کاسب تحریم اند برخی دیگر هم کاسب ارعاب مردم هستند و دیگر جنگی رخ نمی دهد اما جریان شما در حال ارعاب مردم با کلید واژه  جنگ است.

تاج زاده در پاسخ به سوالی مبنی مقابله با فساد در دولت های متبوع و جریان سیاسی متبوع خود به عنوان یک نهاد اجرایی اظهار داشت: هیچ کشوری نمی تواند با برخوردهای پلیسی با فساد مقابله کند. وقتی تحریم بیاید راهکارهای قانونی بسته می شود و راهکارهای غیر قانونی ایجاد می شود و به همین خاطر می گوییم علت فسادها تحریم است.اگر یک مجلس مقتدر داشتیم توان مقابله با فساد بالا می رفت حتی این مجلس که غالبا اصلاح طلب است هم مقدر نیست.

وی افزود: ما مسئولیت دولت خاتمی و موسوی را می پذیریم چه خوب و چه بد اما مسئولیت دولت روحانی را قبول نمی کنیم. به آقای روحانی رای دادم و هنوز هم از آن حمایت می کنم.

زاکانی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره کرسنت هم گفت: کرسنت مربوط ب دولت خاتمی است که ۱۳ تخلف در آن وجود دارد که مبلغ زیادی عدم نفع در آن وجود دارد که بر اساس آن شکایات زیادی شده است و این ۱۳ اشکال جدی امنیتی و … است و آقای زنگنه قول داد آن را حل کند اما این اقدام را انجام نداد و به زودی اسناد کرسنت را منتشر می کنیم.

وی افزود: ۴ گروه دلال در این قرارداد وجود دارد گروه اول حلقه دوستان وزیر وقت گروه دوم خریداران گروه سوم مهدی هاشمی و عباس یزدان پناه و گروه چهارم علی ترقی خواه است و دعاوی در دعوای گروه سوم و چهارم مطرح شده است که دادگاه تا مراحل خوبی پیش رفت در لاهه اما بعد از انتخاب زنگنه رای دادگاه لاهه برعکس شد.

تاج زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ترامپ رای می آورد یا خیر و اینکه آیا به دنبال مذاکره است یا نه اظهار داشت: موضع ما در قبال ترامپ این نباشد که آن را داخل آدم ندانیم چرا که ممکن است چند سال بعد دوباره رای بیاورد و رئیس جمهور شود ما الان باید برای ترامپ شرط بگذاریم چرا که در زمینه هسته کاملا ایران در چارچوب بین الملل بوده و به برجام عمل کرده و ترامپ به صورت غیر قانونی از آن خارج شده است.

وی افزود: شرط دیگر ما این باشد که در تمام طول مدت مذاکره باید همه تحریم ها لغو شود تا مذاکره ادامه پیدا کند واگر این شروط را قبول نکند مذاکره نمی کنیم.

نماینده سابق مجلس ادامه داد: اینکه ترامپ رای بیاورد یا نه نمیتوان برای دوسال آینده پیش بینی کرد اما امیدواریم رای نیاورد چون همه نرم جهان را به هم زده است، رهبری درباره بمب اتم صریح فتوا داده است و از این نظر ما معتقدیم که با آمریکا می توانیم بر سر هسته ای به توافق برسیم.

انتهای پیام/