به گزارش ناصرون، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه امروز بندر دیر با بیان اینکه امروز هم در پرتو بعثت پیامبر باید در همه عرصه‌های پیشرفت کنیم، اظهار داشت:  مراسمی  که به عنوان بعثت برگزار می‌شود باید محتوایش این پیام داشته باشد که جوان ما وقتی از مراسم بیرون می‌آید از بعثت پیامبر درس اخلاق، خودباوری و ایستادگی در مقابل طاغوت بگیرد.

امام جمعه بندر دیر با اعلام اینکه مراسم جشن پیغمبر(ص) نباید به صرف سرگرم کردن باشد، افزود: دور کردن جوانان از ارزش‌ها، اخلاق و برنامه‌های پیغمبر(ص) بزرگترین ظلم به پیامبر اسلام به نام ایشان است.

وی خطاب به نماینده جنوب استان در مجلس  که در نمازجمعه این هفته دیر حضور داشت عنوان کرد: از محل اعتباراتی که شما از وزارت نفت گرفته‌اید ما تاکنون ندیده‌ایم یودجه‌ای در مباحث دینی به ویژه نسبت به مصلاها، سازمان تبلیغات و حوزه‌های علمیه و برنامه‌های فرهنگی و دینی و مذهبی تخصیص پیدا کند که انتظار می‌رود در آینده این امر محقق شود.

خطیب جمعه بندر دیر در رابطه با مشکلات اشتغال جوانان شهرستان دیر ابراز کرد: علاوه بر بحث بومی و غیربومی که در گذشته بود و از استان‌های دیگر در عسلویه مشغول به کار می‌شدند الان شهرستان دیر را نسبت به دیگر شهرستان‌های جنوبی غیر بومی حساب می‌کنند که  واقعا این تبعیض آشکاری است .

وی با بیان اینکه نماینده جنوب استان در مجلس شورای اسلامی باید از حق جوانان دیر هم دفاع کند، افزود: ما از مدیرعامل منطقه ویژه تقدیر می‌کنیم که تلاش‌هایی  در زمینه حل مشکل اشتغال  داشته‌اند اما می‌طلبد نماینده مجلس هم برای حل مشکلات جوانانی که در سال‌های گذشته در عسلویه سرکار رفته‌اند اما  الان بلاتکلیف رها شده‌اند تدبیری بیاندیشد.

حسینی  با اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات نفت هنوز به شهرستان دیر اختصاص پیدا نکرده است ادامه داد:  بخشی از اعتبارات به جاده غربی و جاده وفاق تخصیص پیدا کند.

وی با بیان اینکه زمان افتتاح بیمارستان دیر به خاطر نواقصات آن مخالف افتتاح تا زمان تکمیل آن بودم، گفت: بعد از گذشته بیش از یک سال  از بهره‌برداری بیمارستان امام هادی(ع) شهرستان دیر همچنان مشکلاتی در زمینه پزشک متخصص و بدهکاری به پیمانکار دارد که هنوز مرتفع نشده است.

امام جمعه بندر دیر با اشاره به لزوم کمک به سیل‌زدگان کشور  و تقدیر از همکاری مردم عنوان کرد: باید این حوادث برای ما مایه عبرت شود و در سدسازی‌ها و احداث راه‌آهن و کارهای عمران‌شهری همه جوانب را در نظر بگیریم.

وی با بیان اینکه در مسئله سیل چهره دشمنان ما برای مردم بیشتر مشخص شد، افزود: دشمنان از آن طرف حساب هلال‌احمر را مسدود و از کمک رسانی به مردم سیل زده جلوگیری کردند آن وقت از انسانیت دم می‌زنند.

حسینی با دفاع از عملکرد سپاه در تمامی عرصه‌ها اظهار کرد: پاسداران با حرکت در خط حسین بن علی(ع) در همه عرصه‌ها تا امروز خوش درخشیده‌اند و در جریان سیل اخیر هم حضور فعالی داشتند و این مدل افتخاری که امام بر سینه سپاه نصب کرد که اگر سپاه نبود کشور نبود مردم ما این را امروز به رأی‌العین می‌بینند.

وی با تسلیت درگذشت حجت‌الاسلام عبدالله حاجیانی امام جمعه سابق شهرستان دیر بیان کرد: متأسفانه دیروز عده‌ای در مراسم ختم ایشان سوءاستفاده و مرده‌خوری کردند و مباحث تبلیغاتی و انتخاباتی و مسائل دیگر را به آنجا کشاندند. باید اظهار تأسف کرد که بعضی‌ها مجلس ختم را با ستاد تبلیغات و انتخابات عوضی گرفتند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس