به گزارش ناصرون، شاهپور رجایی با اشاره به بارش‌های مطلوب در نقاط مختلف استان بوشهر اظهار داشت:  بیشترین بارش باران در ایستگاه باران سنجی رودفاریاب دشتستان به میزان ۵۳۲.۵ میلیمتر و کمترین بارش در ایستگاه دیر با ۲۱۲ میلیمتر ثبت شده است.

وی با بیان اینکه میانگین بارش باران در فصل آبی جاری تاکنون ۳۴۰ میلیمتر  است خاطر نشان کرد: میانگین بارش باران در فصل آبی گذشته در این مدت ۱۰۱ میلیمتر ثبت شده که بارش باران امسال نسبت به سال قبل ۲۳۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر به میانگین بارندگی بلند مدت استان پرداخت و افزود: میانگین بارندگی بلند مدت مشابه استان در دوره آماری ۲۳۳.۵ میلیمتر است که تحقق بارندگی سال آبی جاری نسبت به میانگین بلند مدت سالانه استان ۱۴۱ درصد است.

رجایی بیشینه بارندگی ۲۴ ساعت گذشته را در ایستگاه باران سنجی جم دانست و خاطر نشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارش باران در شهرستان جم با ۱۱ میلیمتر و کمترین در ایستگاه کناربندک در شهرستان دشتی به میزن ۳۹ صدم درصد ثبت شده است.

وی با بیان اینکه در ۱۳ روز امسال ۴۶ میلیون متر مکعب روان آب وارد مخزن سد رئیسعلی دلواری شده است افزود: اکنون ذخیره آب در مخزن سد رئیسعلی دلواری در دشتستان ۲۸۵ میلیون مترمکعب است که ۴۶ میلیون متر مکعب آن در ۱۳ روز ابتدای سال ۱۳۹۸ وارد مخزن سد شده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به اینکه ۴۱ درصد مخزن سد رئیسعلی دلواری پر است تصریح کرد: با بارش‌های مطلوب بارندگی مخزن سد تنگ ارم  دشتستان سرریز شده و این نوید مطلوبی برای حل بحران آب در تابستان پیش‌رو است.

رجایی حجم مخزن سد تنگ‌ارم دشتستان را ۴.۲ میلیون متر مکعب  دانست و گفت:‌ به سبب بارش‌های مناسب در استان بوشهر و استان‌های بالادستی مخزن سد تنگ‌ارم دشتستان سرریز شد.

منبع: پایگاه خبری، اجتماعی و تحلیلی سپاس