به گزارش ناصرون ،مدتی زمزمه هایی در محافل شخصی و عمومی نقل مجلس است که آیا بسته حمایتی دولت شامل شما شده است یا خیر!اما بسیاری از افراد خبر از اینکه شمال آنها نمی شود و بسته ای را دریافت نکرده اند می دهند و هیچ امیدی به واریز شدن مبلغ ۲۰۰ هزار تومانی ندارند و یک وجه مشترک در همه افرادی که در انتظار بسته حمایتی دولت هستند وجود دارد و این هم عدم پاسخ گویی اپراتورهایی است که قبلا برای این طرح به مردم معرفی شده است.

داستان پرداخت بسته حمایتی به مردم در تاریخ ۲۷ آبان ماه در جمع هیئت دولت اغاز شد و با توجه به اینکه کارگران بیشترین ضرر در نوسانات ارزی داشته اند سازمان برنامه بودجه و وزارت کار و امور اجتماعی به صورت مشترک تفاهم نامه ای تنظیم و رد حمایت از این قشر زحمت کش تصویب کردند که رد بخشی از این مصوبه سازمان برنامه و بودجه مجاز است برای پرداخت کمک جبرانی به‌میزان ۲۰۰ هزار تومان به کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشکری، کارکنانی که کمتر از ۳ میلیون تومان در آمد دارند را شامل می شد.

برای اینکه سرعت اجرای طرح افزایش داشته باشد وزارت کار و امور اجتماعی با هماهنگی سازمان برنامه و بدجه از گروه های کم درآمد مانند خانوارهای تحت پوشش و پشت‌نوبتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور از طریق واریز مبلغ به حساب‌های بانکی متصل به یارانه‌های نقدی از این سبد حمایتی بهره‌مند می‌شوند و خانواده معظم شهدا از طریق حساب مستمری این سبد حمایتی را دریافت می کنند.
بر اساس اخبار منتشر شده و محاسبات کارشناسان سهم ریالی هر خانواده در بسته های حماتی مرحله اول ۱۵۰ هزار تومان و در مرحله دوم ۲۰۰ هزار تومان است که با آغاز طرح موج نارضایتی مشمولان این طرح به گوش رسید که برخی از مسئولین اعلام کردند جهت پیگیری مشولان باید به سامانه #۴*۴* وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیامک و پاسخ را دریافت کنند و سامانه ۱۴۲۰ نیز پاسخ گو است.

عدم پاسخ سامانه های ارتباطی و ناراحتی کارگران

بهادر حیدری یکی از کارگران ساختمانی ساکن در شهر بوشهر که از مشمولان تامین اجتماعی است در گفت و گو با سپاس با اشاره به بسته حمایتی دولت، گفت: از ابتدای ماه اعلام شد که بسته حمایتی دولت به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به حساب واریز می شود که هنوز این واریزی صورت نگرفته است.

وی پاسخ به اینکه آیا حسابتان را چک کرده اید، اظهار کرد: از یکم بهمن ماه روزی دوبار به فروشگاه های دریافت بسته حمایتی مراجعه می کنم که در صورت واریز اقلام مورد نیاز را دریافت کنم، که در هر بار مراجعه فقط ناراحتی و نا امیدی در وجودم احساس می شود و با شرمندگی به خانه باز می کردم.

این کارگر ساختمانی افزود: یکی درخواست دارم از دولت و رئیس جمهور که اگر قصد کمک به مردم بخصوص کارگران پرتلاش دارید به صورت منظم حمایت کنید و اگر هم قصد ارائه گزارش دارید از اقشار دیگر جامعه استفاده کنید تا کارگران بیشتر از این ناراحت نشوند و خودشان گلیم خود را از مشکلات بیرون بکشند.

تکلیف کارگرانی که بیمه نیستند چه می شود

در حالی که خبرنگار سپاس در محلی که کارگران فصلی تجمع می کنند حضور داشت یکی از کارگران خود را سریع به خبرنگار رساند و گفت: دولت چه اقدامی جهت افرادی که بیمه نیستند کرده  است و بسته حمایتی را چگونه می خواهد به دست این قشر زحمت کش برساند؟ آیا فراخوانی صورت گرفته است تا مردم در آن ثبت نام کنند یا اینکه طرح حمایتی شامل همه شود؟

صحبت های این کارگر و دغدغه هایی که داشت بسیار شنیدنی بود و اظهار می کرد: به نظر می رسد دولت تدبیر و امید بجای اینکه کلید رفع مشکلات داشته باشد با این کلید مشکلات و رفع آنها را قفل کرده تا کسی اشتغال نداشته باشد و تورم نیز افزایش پیدا کند و به نظر می رسد بی برنامه گی در همه سطح دولت وجود داشته باشد.

خبرنگار سپاس دلیل این اظهار را پرسید و این کارگر افزود: کاملا در جامعه مشخص است که دولت هیچ برنامه ای ندارد که مهمترین دلیل آن همین بسته های حمایتنی و افزایش تورم است که دقیقا رئیس جمهور آمارها و گزارش های بلعکسی ارائه می کند.

حال باید منتظر ماند و دید که طرح حمایتی دولت که مورد انتقفاد بسیاری از کارشناسان و مشمولان این طرح بوده است چه نتیجه ای خواهد داشت.

 

انتهای پیام//