به گزارش"ناصرون" در آغازین روز از هفته سلامت، زنگ سلامت در روستای شاه پسرمرد واقع در ارتفاعات بخش بوشکان شهرستان دشتستان به صدا درآمد. به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، دکتر ماریا خویش دوست در مراسم آغازین هفته سلامت در روستای شاه پسر مرد اظهار داشت: شعار سازمان بهداشت جهانی در سالجاری، پوشش همگانی سلامت، برای همه در همه جا است و ما در مجموعه بهداشت و درمان شهرستان تلاش می کنیم در این راستا گام برداریم.

دکتر خویش دوست تصریح کرد: اولویت خدمات دهی در بحث سلامت و تجهیز مراکز در سال جاری اهتمام به بخش های کمتر برخوردار و صعب العبور شهرستان یعنی بخش های ارم و بوشکان است و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.    

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از  تلاش برای مردمی شدن حوزه  سلامت سخن گفت و ابراز داشت: در سال جدید سمن ها یا سازمانهای مردم نهاد در حوزه سلامت را ثبت و حمایت خواهیم کرد.

وی تعامل سازنده با دستگاه های اجرایی شهرستان را از ضروریات برشمرد و اظهار داشت:رسیدن به موفقیت در زمینه های مختلف از جمله حوزه سلامت، مستلزم تعامل همه دستگاه های اجرایی با یکدیگر و همراهی مردم است و انشاالله در سال جدید به صورت جدی با دستگاه ها و نهادها و سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت تعامل بیشتری خواهیم داشت.

رئیس شبکه بهداشت دشتستان از ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی در بخش های ارم و بوشکان خبر داد و گفت: ایجاد مرکز درمان بستر و آزمایشگاه سطح دو از برنامه های شبکه بهداشت و درمان برای ارتقای خدمات در این دو بخش است که امیدوارم با مساعدت مسئولان محقق شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد:برنامه های خوبی برای ارتقای سطح خدمات بهداشتی و درمانی در شهرستان داریم که انشاالله با مساعدت مسئولان استانی، شاهد افزایش کمی و کیفی خدمت رسانی به مردم باشیم.

دکتر خویش دوست ابراز داشت: سرپرستان مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان، خدمت رسانی به اقشار کم درآمد و تحت پوشش نهادهای حمایتی را مورد توجه ویژه قرار دهند و فلسفه گذاشتن برنامه آغازین هفته سلامت در روستاهای شاه پسر مرد و درنگ، اهتمام به حوزه های کمتر برخوردار و کمتر توسعه یافته است.

لازم به ذکر است در اولین روز از هفته سلامت، مراسم آغازین هفته سلامت و نواخته شدن زنگ سلامت، در جوار بقعه مبارکه شاه پسرمرد و با حضور مسئولان و کارکنان بهداشت و درمان شهرستان و مردم روستاهای شاه پسرمرد و درنگ  برگزار شد.

همچنین بمناسبت هفته سلامت،خدمات رایگان از جمله پزشک متخصص اطفال، پزشک عمومی، کلینیک دندانپزشکی،روانشناس، آزمایشگاه ،مامایی،کارشناس تغذیه،مراقب سلامت مردان و بهداشت خانواده نیز به مردم این روستاها ارائه شد و تا دوم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.