۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 253627
  • ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲:۳۱
  • 24 بازدید
  • ارسال توسط :
دیدار آیت الله صفایی با معاونین آموزش مدارس علمیه استان
دیدار آیت الله صفایی با معاونین آموزش مدارس علمیه استان

دیدار آیت الله صفایی با معاونین آموزش مدارس علمیه استان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در تاریخ استان بوشهر بزرگان حوزوی بسیار زیادی داشته ایم، گفت: ما باید روحانیت استان را احیاء و به جایگاه اصلی خود در حوزه روحانیت برسانیم و این دیدگاه مقام معظم رهبری است.

به گزارش ناصرون، آیت الله صفایی بوشهری در نشست با معاونین آموزش مدارس علمیه برادران استان بوشهر ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، این ماه را منشأ خیرات و برکات الهی عنوان نموده و اظهار کرد: اگر ماه مبارک رمضان نبود تمام جامعه بشری دچار بحران عنایت الهی می شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به سند جامع حوزه های علمیه استان بوشهر، افزود: در سند جامع تحول حوزه های علمیه استان بوشهر، ۱۲ مدرسه علمیه با نگاه خودکفایی حوزه های علمیه و تأثیرگذاری منطقه ای، ملی و حوزه خلیج فارس لحاظ شده است.

آیت الله صفایی بوشهری مهم ترین بخش در حوزه های علمیه را بخش آموزش عنوان نموده و اظهار کرد: کار شما در حوزه آموزش یکی از مهم ترین ارکان حوزه علمیه بوشهر است لذا باید خیلی جدی بگیرید و این خدمتی بزرگ به اهل بیت و مکتب تشیع است.

وی ادامه داد: در عرصه آموزش، به خارج از استان نگاه نکنید بلکه نگاه ها به خود و استان باشد اما قانون را مراعات کنید و کارها و درس های فوق برنامه، نشست های علمی و ابتکار داشته باشید.

امام جمعه بوشهر وجود روحانیت آگاه و اخلاق مدار را در جامعه بسیار مهم و تأثیرگذار عنوان نموده و خاطر نشان کرد: روحانیت باید چهار ویژگی علمیت، اخلاق، مردمی بودن و قرار داشتن در خط مقدم مبارزه با استکبار داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه یک روحانی بد مثل ویروس در جامعه روحانیت است که همه چیز را از هم می پاشد، تأکید نمود: در حوزه های علمیه تنها بر نمره و کمیت تأکید نداشته باشید و بر روی کیفیت آموزش نیز تمرکز کنید.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*