۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 253624
  • ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
  • 13 بازدید
  • ارسال توسط :

اگر هر مدیری به جز “حق، قانون و منافع مردم” به چیز دیگری فکر کند ملعون است / ۲۵ استان درگیر سیل بودند

وزیر کشور با بیان این که باید خدمت‌رسانی به مردم هدف اصلی مدیران باشد، گفت: اما اگر هر مدیری به جز حق و قانون و منافع مردم به چیز دیگری فکر کند ملعون است.

به گزارش ناصرون، وزیر کشور صبح امروز در آئین رونمایی از سند توسعه خراسان شمالی گفت: در ماجرای سیل اخیر، دشمن سعی کرد تا با سوء استفاده از وضعیت موجود، روحیه ناامیدی و ناکارآمدی را در کشور القا کند، اما تلاش و همدلی مردم و مسئولان و نهاد‌های انقلابی نقشه دشمن را خنثی کرد.

وی با بیان اینکه ۲۵ استان به نوعی درگیر سیل بودند، افزود: خوشبختانه با همکاری مردم و تأکیدات و پیگیری‌های مستمر در مقام معظم رهبری و سایر دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان خطرات سیل در کشور مدیریت شد، به طوری که همه ارگان‌ها پای کار بوده و وظایف خود را به خوبی انجام دادند.

عبدالرضا رحمانی فضلی افزود: سند توسعه استان به عنوان یک برنامه مستند می‌تواند منابع و امکانات استان را هدفمند توزیع کند و حوزه‌های مختلف را بدون موازی کاری و تکرار، مانند یک منظومه واحد، به یکدیگر متصل کند.

وی گفت: برای اجرایی و عملیاتی کردن برنامه‌ها و سند توسعه استان‌ها باید ضعف‌های موجود در نظام اداری فعلی رفع شود.

وزیر کشور افزود: فهم درست و درک دقیق و شناخت مناسب و دلسوزی و داشتن روحیه جهادی و خدمت رسانی از سوی مسئولان و مدیران، بر تدوین صِرف برنامه، ارجحیت دارد.

وی افزود: خود را نباید فریب دهیم چراکه در طول چهل سال انقلاب اسلامی بار‌ها دور هم جمع شده و برنامه نوشتیم، اما مهم‌ترین آسیب که سهم اصلی را در عدم اجرای برنامه‌ها دارد نظام اداری جمهوری اسلامی است به طوری که نظام اداری ما پاسخگوی اجرای نظام بودجه‌ریزی و برنامه‌ریزی نیست.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه تنها مدیران توسعه یافته می‌توانند امر توسعه را پیش ببرند، گفت: باید خدمت‌رسانی به مردم هدف اصلی مدیران باشد و نباید مدیران کرسی را در اختیار بگیرند و هدفی جز خدمت به مردم داشته باشد، همچنین اگر خراسان شمالی تاکنون توسعه نیافته باید ریشه آن را در مدیران جستجو کرد.

وزیر کشور با بیان اینکه مردم همواره در عرصه‌های انقلاب و دفاع از نظام جلودارند، خاطرنشان کرد: مدیری که خون‌سرد است، حرص نمی‌زند، تلاش نمی‌کند، دغدغه ندارد جای بسیار تعجب دارد چرا که شیرین‌تر از لبخند ارباب رجوع در اداره، هدیه‌ای برای یک انسان دلسوز وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۸۰ درصد امور در سیستم اداری قابلیت اجرا دارد، افزود: اختیارات در نظام اداری کم نیست و هر کسی در کشور برای مردم کار کند و خیانت نکند، کسی به آن مدیر کاری ندارد، اما اگر هر مدیری به جز حق و قانون و منافع مردم به چیز دیگری فکر کند ملعون است.

رحمانی‌فضلی در ادامه از تولید و اشتغال به عنوان اولویت نخست کشور یاد کرد و ادامه داد: رهبری معظم تاکیدات ویژه بر موضوع اشتغال و تولید دارند چرا که دشمنان اکنون بر روی این دو موضوع تکیه کرده‌اند، لذا مدیران باید در راستای ایجاد درآمد پایدار برای استان خود تلاش کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه اکنون صحبت از بخش خصوصی، زینت مجالس شده است ادامه داد: موضوع مردم و مشارکت آنها، باید در اجرای قانون به نفع آن‌ها نمود پیدا کند. نباید سرمایه‌گذاران برای اخذ مجوز ۶ ماه معطل بمانند و یا در پشت درب‌های فرمانداری وقت خود را تلف کنند.

وی گفت: در ادامه سال‌های گذشته، اولویت ما همچنان تولید و اشتغال است و هر استان باید با اراده قوی و طبق برنامه و بر اساس مشارکت مردمی، آن را اجرایی کند و این خود سبب اقتدار و آرامش مردم و پاسخ دندان شکن به دشمنان خواهد شد.

وزیر کشور با اشاره به خودکفایی کشور در تولید بنزین گفت: تا دو سه سال قبل بنزین تولید کردیم، ولی ما ظرفیت پتروشیمی هایمان را تا ۵ برابر امروز می‌توانسته ایم ارتقا دهیم که نکرده ایم.

عبدالرضا رحمانی فضلی افزود: هر استان باید خود را یک سنگر پر قدرت تولید و اشتغال کند و برای اجرای آن، از همه تسهیلات و ظرفیت‌های قانونی استفاده می‌کنیم. وی بر همگرایی و تعامل بانک‌ها با تولیدکنندگان و تسهیل و فراهم سازی مقدمات رونق تولید توسط مسئولان، تاکید کرد.

وی با بیان اینکه اجرای قانون و مبارزه با فساد، مطالبه عمومی مردم جمهوری اسلامی است، اضافه کرد: رحم به ظالم، ظلم به مردم است لذا باید برخورد جدی با ظالمان صورت بگیرد.

وزیر کشور در پایان اضافه کرد: سه نفر به طور ویژه در استانداری خراسان شمالی که اهل ترس و معامله نباشند مسئول پیگیری سرمایه گذاری آن دسته از کسانی باشند که خواهان سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیاردی در استان هستند. همچنین بار مسئولیت مقابله با تحریم‌ها در شرایط کنونی در هر استان بر عهده استاندار است.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*