امروز دوشنبه 6 خرداد 1398
 
کد خبر : 639تاریخ ثبت : 1398/1/15 02:45:24
سد تنگ‌ارم دشتستان سرریز شد

سد تنگ‌ارم دشتستان سرریز شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: بارندگی‌های ۱۳ روز گذشته در بوشهر و استان‌های هم‌جوار ضمن اینکه سبب سرریز شدن سد تنگ‌ارم شهرستان دشتستان شد باعث پر شدن بیش از ۴۱ درصد مخزن این سد نیز شد.

به گزارش ناصرون، شاهپور رجایی با اشاره به بارش‌های مطلوب در نقاط مختلف استان بوشهر اظهار داشت:  بیشترین بارش باران در ایستگاه باران سنجی رودفاریاب دشتستان به میزان 532.5 میلیمتر و کمترین بارش در ایستگاه دیر با 212 میلیمتر ثبت شده است.

وی با بیان اینکه میانگین بارش باران در فصل آبی جاری تاکنون 340 میلیمتر  است خاطر نشان کرد: میانگین بارش باران در فصل آبی گذشته در این مدت 101 میلیمتر ثبت شده که بارش باران امسال نسبت به سال قبل 236 درصد افزایش نشان می‌دهد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر به میانگین بارندگی بلند مدت استان پرداخت و افزود: میانگین بارندگی بلند مدت مشابه استان در دوره آماری 233.5 میلیمتر است که تحقق بارندگی سال آبی جاری نسبت به میانگین بلند مدت سالانه استان 141 درصد است.

رجایی بیشینه بارندگی 24 ساعت گذشته را در ایستگاه باران سنجی جم دانست و خاطر نشان کرد: در 24 ساعت گذشته بیشترین بارش باران در شهرستان جم با 11 میلیمتر و کمترین در ایستگاه کناربندک در شهرستان دشتی به میزن 39 صدم درصد ثبت شده است.

وی با بیان اینکه در 13 روز امسال 46 میلیون متر مکعب روان آب وارد مخزن سد رئیسعلی دلواری شده است افزود: اکنون ذخیره آب در مخزن سد رئیسعلی دلواری در دشتستان 285 میلیون مترمکعب است که 46 میلیون متر مکعب آن در 13 روز ابتدای سال 1398 وارد مخزن سد شده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به اینکه 41 درصد مخزن سد رئیسعلی دلواری پر است تصریح کرد: با بارش‌های مطلوب بارندگی مخزن سد تنگ ارم  دشتستان سرریز شده و این نوید مطلوبی برای حل بحران آب در تابستان پیش‌رو است.

رجایی حجم مخزن سد تنگ‌ارم دشتستان را 4.2 میلیون متر مکعب  دانست و گفت:‌ به سبب بارش‌های مناسب در استان بوشهر و استان‌های بالادستی مخزن سد تنگ‌ارم دشتستان سرریز شد.

منبع: پایگاه خبری، اجتماعی و تحلیلی سپاس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه    
   
    
  تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ است پست الکترونیک : info [@] naseron.ir